telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Producenci
Promocje
Taśma kalenicowa VR - 5 mb.
Taśma kalenicowa VR - 5 mb.
70,00 zł 37,20 zł
szt.
Taśma kalenicowa Blach-Vent 175 - 5 mb.
Taśma kalenicowa Blach-Vent 175 - 5 mb.
60,00 zł 33,50 zł
szt.
WYŁAZ DACHOWY DAKEA CONTROL
WYŁAZ DACHOWY DAKEA CONTROL
410,00 zł 375,00 zł
Produkt dnia
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL
350,00 zł
rolka
MEMBRANA DACHOWA VENTIA TITANIUM PLUS
MEMBRANA DACHOWA VENTIA TITANIUM PLUS
595,00 zł
rolka
MOSKITIERA ZIA
MOSKITIERA ZIA
360,00 zł

Kominki ceramiczne

Systemy dachowe służą przede wszystkim do ochrony domu przed opadami atmosferycznymi i wszelkimi zagrożeniami ze strony natury. Jednocześnie posiadają dodatkowe funkcje, które są zakończeniem instalacji działających wewnątrz domu. Znajdujące się na dachu kominki ceramiczne zostały stworzone, aby wentylować i odpowietrzać wnętrze budynku. Dzięki nim zostaje odprowadzona wilgoć, co zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni.

Kominki odpowietrzające

Stanowi ujście kanału odpowietrzającego do instalacji kanalizacyjnej domu. Kominki ceramiczne odpowietrzające umożliwiają zrównoważenie ciśnienia w rurach. Są w stanie usuwać gazy znajdujące się w kanałach. Kominki odpowietrzające dostępne są w rozmiarze średnicy 110 lub 125 mm.

 

Kominki wentylacyjne

Odprowadzają nadmiar pary znajdującej się w systemach wentylacyjnych pomieszczeń. Kominki ceramiczne do wentylacji zapobiegają kondensacji pary wodnej i osadzaniu się jej na ścianach. Doskonale nadają się do wymiany powietrznej z kuchnią, łazienką czy garażem. Nie powinny być stosowane od odprowadzania spalin z systemu grzewczego domu. Kominki dostępne o rozmiarze średnicy 150 mm.

Przed zakupem kominka należy porównać jego kolor, rodzaj i markę producenta  z parametrami posiadanej dachówki. Modele kominków występują osobno dla dachówki cementowej oraz dla pozostałych typów dachówki. Kominki są dostępne w kolorach udostępnionych przez producenta. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl