telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Producenci
Produkt dnia
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL

350,00 zł

rolka
MEMBRANA DACHOWA VENTIA TITANIUM PLUS
MEMBRANA DACHOWA VENTIA TITANIUM PLUS

625,00 zł

rolka
Moskitiera ZIA do okna dachowego
Moskitiera ZIA do okna dachowego

389,30 zł

Wszystko, co musisz wiedzieć o kalenicy dachowej.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kalenicy dachowej.

Co warto wiedzieć o kalenicy dachu?

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych podpunktów, odpowiedzmy sobie na podstawowe pytanie, dotyczące kalenicy, czyli czym tak właściwie ona jest. Otóż kalenica to nic innego jak najwyżej położona linia dachu, w której zbiegają się przeciwległe połacie. Ktoś, kto nigdy do tej pory nie miał do czynienia z tego typu tematyką, z pewnością zastanawia się, dlaczego poświęcamy kalenicy aż tyle uwagi. Odpowiedź jest bardzo prosta, otóż kalenica pełni istotną funkcję, jest ona bowiem nie tylko najwyższym punktem całego budynku, ale również miejscem, w którym najczęściej stosuje się wentylację. Odpowiednie zaprojektowanie oraz przede wszystkim wykonanie kalenicy jest kluczem do zbudowania funkcjonalnego domu. Jest to szczególnie ważne ze względu na to, że kalenica, która jest nieodpowiednio wykonana, może przyczynić się do nieszczelności lub nawet przeciekania dachu, które w konsekwencji mogą doprowadzić do wilgoci.

Jakie akcesoria stosuje się przy kalenicy?

To jakie akcesoria będą potrzebne do stworzenia idealnego dachu, w dużej mierze zależy od rodzaju kalenicy, a także od materiału, z którego został wykonany dach. Decydując się dach z kalenicą, należy wiedzieć, że na jego wykonaniu nie warto przesadnie oszczędzać, ponieważ szybko może okazać się, że miało to istotny wpływ na jakość dachu. Przy wykończeniu kalenicy najczęściej używa się różnego rodzaju akcesoriów takich jak: • Taśmy kalenicowe • Wywietrzniki ze szczotkami • Grzebienie • Wsporniki. Pod spodem przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najbardziej przydatnych akcesoriów wraz z krótkim opisem.

Taśma kalenicowa wentylacyjna

Taśma kalenicowa to nic innego jak element, który stanowi niezbędną część dachu konieczną do połączenia ze sobą dwóch połaci. Jak sama nazwa wskazuje, taśma montowana jest w kalenicy bądź w narożach dachu. Taśmę kalenicową najczęściej stosuje się, by woda z deszczu nie dostawała się pod połać. Niezwykle istotne są również jej właściwości wentylacyjne.

Wywietrznik kalenicowy ze szczotką

Kolejnym istotnym elementem, o którym nie można nie wspomnieć mówiąc o akcesoriach do kalenicy, jest wywietrznik kalenicowy ze szczotką. Przedmiot ten stosuje się jako element wentylacyjny, jednak posiada on dodatkową funkcję uszczelniającą. Wywietrzniki ze szczotką najczęściej posiadają gęste włosie, które swoim wyglądem przypominają szczotkę. Najważniejszą funkcją tego przedmiotów jest zabezpieczanie połaci przed przenikaniem deszczu, śniegu, gradu, a także innych niepożądanych elementów takich jak kurz, pył czy też piasek.

Wspornik łaty kalenicowej

Jeśli chodzi o akcesoria używane podczas montowania kalenicy, niezwykle przydatne oraz praktyczne mogą okazać się wsporniki łaty kalenicowej. Wspornik to nic innego jak przedmiot, który mocuje się do łaty kalenicy. Element ten jest używany głównie w dachach skośnych, które posiadają wentylację. Dzięki wspornikowy łaty kalenicowej możesz być pewien co do tego, że kalenica jest odpowiednio ustawiona. Dodatkowo wspornik zdecydowanie ułatwia cały proces związany z montowaniem kalenicy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl