telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Współczesne systemy dachowe to od dawna dużo szersza kategoria niż tylko konstrukcja szkieletowa i elementy pokrycia. Obejmują szereg rozwiązań, które służą takim zagadnieniom, jak lepsza wentylacja, doświetlenie pomieszczeń, bezpieczeństwo czy choćby doskonała ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Profesjonalne akcesoria dachowe obejmują przede wszystkim pokrycia dachu, części łączące elementy konstrukcyjne dachu oraz środki uszczelniające. 

Elementy pokrywające

Kalenica jest zwieńczeniem dachu, stanowi jego najwyższy punkt. Taśmy kalenicowe to elementy pokrywające naroża dachu, chronią przed kurzem, pyłem oraz wilgocią. Pełnią funkcję wentylacyjną i nie przepuszczają zanieczyszczeń. Taśmy wentylacyjne są przytwierdzane łatach kalenicowych, które z kolei są montowane na wspornikach kalenicowych. Wspornik jest odporny na korozję. Zamiast taśm kalenicowych można również zastosować wywietrznik wyposażonym w szczotkę.

 

Grzebień okapowy płaski Grzebień okapowy płaski
Producent: MDM
Cena:

1,93 zł

szt.
zobacz więcej
Grzebień okapowy płaski EKO Grzebień okapowy płaski EKO
Producent: MDM
Cena:

1,75 zł

szt.
zobacz więcej
Klej i szczeliwo K+D Klej i szczeliwo K+D
Producent: WURTH
Cena:

37,65 zł

szt.
zobacz więcej
Kratka na liście - ochrona na rynnę Kratka na liście - ochrona na rynnę
Producent: MDM
Cena:

22,75 zł

szt.
zobacz więcej
Okapowa kratka wentylacyjna Okapowa kratka wentylacyjna
Producent: MDM
Cena:

3,87 zł

szt.
zobacz więcej
Spinka do dachówki ciętej - op. 100 szt. Spinka do dachówki ciętej - op. 100 szt.
Producent: MDM
Cena:

237,50 zł

opakowanie
zobacz więcej
Szczeliwo dekarskie DACHFLEX Szczeliwo dekarskie DACHFLEX
Producent: WURTH
Cena:

43,50 zł

szt.
zobacz więcej

Elementy konstrukcyjne i zabezpieczające

Inną podkategorią są akcesoria dachowe przeznaczone do ochrony przed ptactwem. Grzebień okapowy stanowi barierę przed gryzoniami, stworzeniami latającymi czy większymi insektami. Pełni funkcję wentylacyjną. Kolejną podkategorię stanowią dodatki - to kolce zabezpieczające przed ptactwem oraz kratki osłaniające rynny przed nadmiarem liści. Spinki boczne, uniwersalne i specjalistyczne pozwalają na dokładny montaż i usytuowanie dachówek. Są przeznaczone do dachówki ceramicznej i cementowej. Klamry pozwalają zamocować gąsior dachowy.

Środki uszczelniające

Stanowią akcesoria dachowe, które mają wypełnić najbardziej wrażliwe miejsca w dachu. Taśma do obróbki komina zabezpiecza połączenia dachu ze ścianą. Kleje, szczeliwa i taśmy bitumiczne to środki przeznaczone do prac konstrukcyjnych i remontowych - pełnią funkcje izolacyjne oraz łączące różne elementy na stałe.

Okna dachowe pozwolą rozświetlić każde pomieszczenie na poddaszu. Do wyboru mamy okna drewniane lub okna PVC. Okna w pakietach trzyszybowych przez swoją termikę pozwolą zredukować koszty ogrzewania domu. Wyposażone są w odpowiedni kołnierz, który uszczelni okno na pokryciu dachowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl