telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Systemy dachowe służą przede wszystkim do ochrony domu przed opadami atmosferycznymi i wszelkimi zagrożeniami ze strony natury. Jednocześnie posiadają dodatkowe funkcje, które są zakończeniem instalacji działających wewnątrz domu. Znajdujące się na dachu kominki ceramiczne zostały stworzone, aby wentylować i odpowietrzać wnętrze budynku. Dzięki nim zostaje odprowadzona wilgoć, co zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni.

Kominki odpowietrzające

Stanowi ujście kanału odpowietrzającego do instalacji kanalizacyjnej domu. Kominki ceramiczne odpowietrzające umożliwiają zrównoważenie ciśnienia w rurach. Są w stanie usuwać gazy znajdujące się w kanałach. Kominki odpowietrzające dostępne są w rozmiarze średnicy 110 lub 125 mm.

 

Kominki wentylacyjne

Odprowadzają nadmiar pary znajdującej się w systemach wentylacyjnych pomieszczeń. Kominki ceramiczne do wentylacji zapobiegają kondensacji pary wodnej i osadzaniu się jej na ścianach. Doskonale nadają się do wymiany powietrznej z kuchnią, łazienką czy garażem. Nie powinny być stosowane od odprowadzania spalin z systemu grzewczego domu. Kominki dostępne o rozmiarze średnicy 150 mm.

Przed zakupem kominka należy porównać jego kolor, rodzaj i markę producenta  z parametrami posiadanej dachówki. Modele kominków występują osobno dla dachówki cementowej oraz dla pozostałych typów dachówki. Kominki są dostępne w kolorach udostępnionych przez producenta. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl