telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Producenci
Produkt dnia
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL

350,00 zł

rolka
MEMBRANA DACHOWA VENTIA TITANIUM PLUS
MEMBRANA DACHOWA VENTIA TITANIUM PLUS

625,00 zł

rolka
Moskitiera ZIA do okna dachowego
Moskitiera ZIA do okna dachowego

389,30 zł

Projektując wymarzony dom jednorodzinny, należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów, między innymi pokrycie dachowe. Wybierając produkty wysokiej jakości, będziemy mieć pewność, że będą one nie tylko funkcjonalne, ale też wpłyną na estetykę obiektu mieszkalnego czy użytkowego. Ważnym elementem jest także system odwodnienia dachu. Czym jest? Sprawdź!

Orynnowanie i elementy dachowe

Odpowiednio dobrane orynnowanie i elementy dachowe sprawią, że jest on nie tylko praktyczny, ale też ładnie wygląda. Bardzo ważnym elementem w budownictwie jest system odwodnienia dachu, który polega na odprowadzaniu wody do gruntu lub kanalizacji deszczowej. Są to elementy, które stosuje się na zewnątrz, bowiem mają one za zadanie chronić dom przed zalaniem.

 

Odwodnienie dachu płaskiego i o nietypowym kształcie

Podczas budowy obiektu mieszkalnego, warto zastanowić się nad kształtem pokrycia. Dach płaski może być jedno-, dwu- lub czteropołaciowy, dlatego do nich odpowiednie będą systemy odwodnienia dachu, takie jak rynny umieszczone przy krawędziach. Wśród pozostałych boków warto rozstawić specjalne murki osłonowe, których zadaniem jest powstrzymanie wody przed spływaniem bezpośrednio na ściany budynku. Rynny najczęściej umieszcza się na gzymsie.

W przypadku dachu wielospadowego, odwodnienie w postaci orynnowania, będzie kierować wodę od najwyższych części, poprzez środkową, a kończąc na najniższej. Warto wyposażyć ją w spływ, dzięki którym woda będzie dostawać się na dół, między innymi do studzienki. W przypadku wielospadowego pokrycia budynku sprawdzi się także montaż rynny na najniższej krawędzi. Zatrudnieni przez nas pracownicy chętnie podpowiedzą Państwu przy wyborze odpowiednich elementów odwodnienia dachu, które sprawdzą się podczas największych ulew.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl