telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Częściami, które pozwalają lepiej zabezpieczyć systemy rynnowe i inne miejsca dachu, to przede wszystkim kolce i siatki. Stanowią dodatki, które w wydatny sposób przyczyniają się do ochrony konstrukcji dachowych. Charakteryzują się łatwym montażem i są proste w utrzymaniu.

Kratki ochronne

Kratki służą przede wszystkim do zabezpieczenia rynien przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Zapobiegają przed gromadzeniem się liści i gałęzi, które potrafią dostać się do najbardziej niedostępnych miejsc. Kratki wykonano z polipropylenu barwionego w masie.

 

Kolce zabezpieczające

Kolce to najczęściej listwy pokryte prostymi, długimi zakończeniami. Są skierowane do góry pod różnymi kątami. W ten sposób uniemożliwiają dostęp ptakom i gołębiom do chronionych miejsc. Kolce przyczyniają się do ograniczenia aktywności ptaków. Zmniejszają poziom zanieczyszczeń oraz utrudniają zakładanie gniazd i przesiadywanie. Ptaki masowo niszczą elewacje i przenoszą choroby, roznosząc nieczystości. Kolce są montowane na gzymsach, krawędziach dachów, parapetach, klimatyzatorach oraz na rynnach. Kolce nie są ostre i nie wyrządzają ptakom krzywdy. Zestawy składają się z modułów o długości 50 cm. Są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, występują w wersji "X" oraz "V".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl