telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Współczesne pokrycia dachowe posiadają nowoczesne rozwiązania, które umożliwiają spełnienie wszystkich potrzeb domowników. Jedną z nich jest odprowadzenie nadmiaru wody z wnętrza pomieszczeń. Służą do tego systemy odpowietrzające oraz kanały wentylacyjne. Montowane na dachu kominki PVC to zakończenie tych rozwiązań technologicznych. Pełnią rolę ujścia dla pary wodnej, wilgoci oraz umożliwiają istnienie obiegu otwartego. 

Wywietrzniki kanalizacyjne

Wywietrzniki w naturalny sposób stanowią zakończenie kanału odpowietrzającego w systemach kanalizacyjnych. Są zespolone z profilowanym przejściem dachowym. Przeznaczono je do różnych rodzajów pokryć - bitumicznych, dla blach płaskich czy trapezowych. Są to kominki wykonane z PVC wyposażone w odpływ kondensatu. 

 

Kominki do wentylacji

Służą do pozbywania się nadmiaru pary wodnej, która naturalnie wydobywa się i wędruje przez systemy wentylacyjne w domach. Kominki PVC zapobiegają nadmiernej kondensacji pary wodnej, co zapobiega tworzeniu się czynników chorobotwórczych  w pomieszczeniach. Kominki doskonale usprawniają cyrkulację powietrza w obiegu domowym – pomiędzy pomieszczeniami o dużej wilgotności - kuchni oraz łazienki. Nie nadają się za to do usuwania substancji lotnych z systemu C.O. i instalacji grzewczych.  

Wywietrzniki kanalizacyjne służą do odpowietrzania i zrównoważenia ciśnienia w rurach kanalizacyjnych.

Montaż kominków i wywietrzników jest ułatwiony dzięki wbudowanej poziomicy, znajdującej się w każdym zestawie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl