telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Przestrzeń pomiędzy połaciami jest miejscem szczególnie narażonym na oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Prezentowane w tej kategorii kosze dachowe występują w konstrukcjach o kącie rozwartym. Są przedłużeniem systemu rynnowego, a ich dokładne wykonanie decyduje tak naprawdę o funkcjonalności całego pokrycia. Aby właściwie wykończyć ten element należy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały i elementy montażowe, które w atrakcyjnej cenie dostępne są w naszej ofercie.

Pokrycie kosza dachowego

Montaż pokrycia na wrażliwym odcinku wymaga elementu zwijanego o konstrukcji rolkowej lub arkuszowej. Kosze dachowe aluminiowe posiadają zagłębienia i wytłoczenia, które umożliwiają późniejszy montaż oraz kształtowanie profilu przez dekarza. Dzięki temu moduł aluminiowy zachowuje wymagany poziom sztywności i pozwala lepiej zabezpieczyć przestrzeń między połaciami. Pozwala to na uniknięcie zatorów oraz swobodny przepływ wody do rynny.

 

Kosz aluminiowy dachowy – cena

Elementy wykonane z aluminium, które dostępne są w naszej ofercie w konkurencyjnej cenie to wysokiej jakości produkty doskonale sprawdzające się w swojej roli. Pozwalają na wykonanie szczelnego pokrycia, z którego efektywnie odprowadzana jest woda opadowa, co przekłada się na żywotność całej konstrukcji. Nic dziwnego, że należą do cenionych przez dekarzy systemów. Serdecznie zapraszamy do złożenia zamówienia na wybrany wariant oraz do kontaktu w przypadku pytań.

Materiał konstrukcyjny

Do stworzenia kosza dachowego zastosowano następujące materiały:

  • blacha z aluminium o grubości 0,58 mm lakierowana farbą poliestrową,
  • blacha miedziana o grubości 0,55 mm - cena jest ustalana indywidualnie w momencie zamówienia.

Długość profili wynosi 2 metry, a szerokość po rozwinięciu modułu to 0,5 m.

Prezentowane w tej kategorii elementy mogą być zabezpieczone dodatkową folią ochronną z polietylenu, która powinna zostać usunięta przed montażem.

Dodatkowo przy montażu stosuje się również uszczelki klinowe lub taśmy rozprężne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl