telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Śnieg odkłada się na dachach nawet przy krótkotrwałych opadach

Śnieg odkładający się na dachach może być niebezpieczny nawet w przypadku krótkich, intensywnych opadów. Jeśli zgromadzi się go wystarczająco dużo, to w chwili gdy temperatura wzrośnie śnieg zacznie odrywać się połaciami i zsuwać stanowiąc zagrożenie zarówno dla konstrukcji wokół dachu jak i znajdujących się w pobliżu budynku ludzi i przedmiotów.

Zsuwający się z dachu śnieg może być niebezpieczny

Zsuwający się z ukośnych dachów niezaopatrzonych w śniegołapy do dachówek śnieg jest na tyle ciężki, że może wygiąć lub zerwać orynnowanie budynku. Spadający śnieg, tak jak i zerwane elementy orynnowania mogą uszkodzić znajdujące się przy budynku krzewy i drzewa, zaparkowane blisko ściany samochody, a także doprowadzić do poważnych wypadków spadając na przechodzących przechodniów.

Prawidłowo rozmieszczone śniegołapy do dachówek chronią orynnowanie i przechodniów.

Śniegołapy do dachówek stanowią ważny element systemu ochrony przeciwśniegowej. Ich niska cena i wysoka skuteczność sprawiają, że są dużo korzystniejszym rozwiązaniem niż wymienianie zniszczonych przez zsuwający się śnieg instalacji. Przeznaczone są do ochrony dachów spadzistych, a w celu osiągnięcia optymalnej skuteczności powinny zostać rozmieszczone równomiernie na całej długości dachu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl