telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Prezentowany w tej kategorii asortyment doskonale sprawdza się jako element wykończeniowy konstrukcji dachowej dwu lub wielospadowej. Kalenica dachu łączy wszystkie krokwie i górną krawędź w jedną całość, w estetyczny sposób wieńcząc konstrukcję i stanowiąc jej najwyższy punkt – z tego powodu nazywana jest również wierchem lub linią szczytową. Do jej wykonania niezbędne są dobrze dobrane taśmy kalenicowe i wywietrzniki, które prawidłowo zamontowane w wyznaczonym miejscu, zapewnią optymalną ochronę przed wodą opadową i wilgocią, a także wyeliminują ryzyko pojawienia się ognisk grzyba. Stanowią więc idealne rozwiązanie kwestii szczelności oraz odpowiedniej wentylacji całego pokrycia.

Taśma kalenicowa

Taśmy tego typu produkowane są z reguły z aluminium połączonego z włókniną techniczną, często pokrytego też specjalnym lakierem. Pełnią funkcje zabezpieczające i wentylacyjne. Dzięki taśmom zapewniona zostaje optymalna cyrkulacja powietrza pokrycia, komponenty te stanowią też barierę dobrze chroniącą przed wodą, kurzem, pyłem i opadami atmosferycznymi. Taśmy posiadają funkcję dyfuzji, dzięki czemu odprowadzają parę wodną na zewnątrz. Charakteryzują się różnymi współczynnikami przepuszczalności powietrza, a ich wybór powinien być podyktowany rodzajem wybranego przez Inwestora profilu dachowego.

 

Wspornik łaty kalenicowej

Jest to metalowy podłużny komponent zakończony ostrą krawędzią, wykonany ze stali ocynkowanej za pomocą ognia. Umożliwia wypoziomowanie i przytwierdzenie łaty do linii szczytowej dachu. Dostępne w naszej ofercie wsporniki łaty nie korodują i są niewrażliwe na działanie niekorzystnych czynników pogodowych.

Wywietrznik kalenicowy ze szczotką

To bardzo trwały element zwiększający stabilność i szczelność wierchu. Wywietrznik linii szczytowej ze szczotką chroni konstrukcję nie tylko przed działaniem promieniowania UV, ale też przed wiatrem, opadami oraz zmianami temperatury. Specjalnie zaprojektowane otwory wentylacyjne wywietrzników chronią przed dostępem wody i kompleksowo zabezpieczają dach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl