telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

W czasie bardzo śnieżnej zimy na dachu często gromadzi się duża ilość śniegu. W przypadku, gdy jego masa się zwiększa, często dochodzi do jego zsuwania. Jest to niebezpieczne dla obiektów znajdujących się w przestrzeni pod dachem - roślin, samochodów bądź małych zwierząt. Dodatkowym mankamentem jest zrywanie rynien, co może prowadzić do zalania okapu i elewacji budynku. Aby zabezpieczyć się przed niechcianymi skutkami obfitych opadów śniegu stworzono płotki przeciwśniegowe. Montuje się je na najbardziej stromych dachach.

 

Płotki przeciwśniegowe

Są mocowane dzięki uchwytom w zagłębieniach pomiędzy dachówkami. Mają za zadanie zatrzymać osuwający się śnieg z pokrywy dachowej. Płotki przeciwśniegowe mogą być łączone w dłuższe moduły za pomocą łączników. Są wykonywane z ocynkowanych ogniowo kątowników stalowych i blachy. Płotki mogą być malowane farbą proszkową lub występować w formie surowej. 

Łączniki do płotków

Są to elementy łączące płotki przeciwśniegowe w dłuższe konstrukcje. W prawidłowym łączeniu stosuje się dwa łączniki. Mają kształt wygiętej blaszki, która doskonale blokuje elementy płotka w nieruchomym układzie.

Uchwyty do płotków

Stanowią płaskowniki ze stali ocynkowanej ogniowo, wygięte w kształt litery L. Utrzymują płotki przeciwśniegowe w stabilnej pozycji. Są stosowane do różnych pokryć dachowych: blachodachówki, dachówki cementowej oraz ceramicznej - również do karpiówki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl