telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Producenci
Promocje
WYŁAZ DACHOWY DAKEA CONTROL
WYŁAZ DACHOWY DAKEA CONTROL
410,00 zł 375,00 zł
Taśma kalenicowa VR - 5 mb.
Taśma kalenicowa VR - 5 mb.
70,00 zł 37,20 zł
szt.
Taśma kalenicowa Blach-Vent 175 - 5 mb.
Taśma kalenicowa Blach-Vent 175 - 5 mb.
60,00 zł 33,50 zł
szt.
Produkt dnia
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL
350,00 zł
rolka
MEMBRANA DACHOWA VENTIA TITANIUM PLUS
MEMBRANA DACHOWA VENTIA TITANIUM PLUS
595,00 zł
rolka
MOSKITIERA ZIA
MOSKITIERA ZIA
360,00 zł

Płotki przeciwśniegowe

W czasie bardzo śnieżnej zimy na dachu często gromadzi się duża ilość śniegu. W przypadku, gdy jego masa się zwiększa, często dochodzi do jego zsuwania. Jest to niebezpieczne dla obiektów znajdujących się w przestrzeni pod dachem - roślin, samochodów bądź małych zwierząt. Dodatkowym mankamentem jest zrywanie rynien, co może prowadzić do zalania okapu i elewacji budynku. Aby zabezpieczyć się przed niechcianymi skutkami obfitych opadów śniegu stworzono płotki przeciwśniegowe. Montuje się je na najbardziej stromych dachach.

 

Płotki przeciwśniegowe

Są mocowane dzięki uchwytom w zagłębieniach pomiędzy dachówkami. Mają za zadanie zatrzymać osuwający się śnieg z pokrywy dachowej. Płotki przeciwśniegowe mogą być łączone w dłuższe moduły za pomocą łączników. Są wykonywane z ocynkowanych ogniowo kątowników stalowych i blachy. Płotki mogą być malowane farbą proszkową lub występować w formie surowej. 

Łączniki do płotków

Są to elementy łączące płotki przeciwśniegowe w dłuższe konstrukcje. W prawidłowym łączeniu stosuje się dwa łączniki. Mają kształt wygiętej blaszki, która doskonale blokuje elementy płotka w nieruchomym układzie.

Uchwyty do płotków

Stanowią płaskowniki ze stali ocynkowanej ogniowo, wygięte w kształt litery L. Utrzymują płotki przeciwśniegowe w stabilnej pozycji. Są stosowane do różnych pokryć dachowych: blachodachówki, dachówki cementowej oraz ceramicznej - również do karpiówki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl