telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, bowiem należy wybrać rozwiązania i elementy, które posłużą przez wiele najbliższych lat. Jednym z podstawowych elementów obiektu mieszkalnego jest dach, który stanowi kluczowy punkt obiektu. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest dach z okapem. Czym się on charakteryzuje? Sprawdź!

Dach z okapem czy bez niego?

Nie wszystkie osoby, które są na etapie projektowania obiektu mieszkalnego wiedzą, że można zaprojektować dach bez okapu. Tymczasem z roku na rok wzrasta zainteresowanie tego typu konstrukcji, zwłaszcza w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym.

Na samym wstępie należy wspomnieć, że okap dachowy jest wystającą poza budynek częścią. Może on przybrać różne formy i długości, w zależności od wybranego projektu. Ponadto może być ozdobą obiektu i elementem go wyróżniającym. Często jego kształt jest dyktowany przez styl charakterystyczny dla regionu, w którym budowany jest dom. Oprócz wspomnianych aspektów wizualnych, okap dachowy pełni również wiele innych funkcji, które wpływają na użytkowanie domu. W asortymencie prowadzonego przez nas sklepu internetowego znaleźć można grzebienie i kratki okapowe.

 

Okap dachowy – funkcje

Przede wszystkim wspomniany okap dachowy chroni konstrukcję przed niszczącym działaniem nadmiernego nasłonecznienia, a także ulewnych i zacinających deszczy. Dzięki temu nie trzeba się martwić o to, że zostawiliśmy otwarte okno w momencie, w którym pojawiły się pierwsze krople deszczu. Wysunięty fragment dachu, którym jest okap, powoduje także, że pomieszczenia znajdują się w cieniu i wolniej się nagrzewają. Dzięki temu w domu będzie chłodniej i przyjemniej w okresie letnim.

Prócz wspomnianego okapu, w asortymencie prowadzonego przez nas sklepu internetowego znajdują się grzebienie i kratki. Oba te artykuły mają jeden cel, bowiem muszą stanowić zabezpieczenie przed przedostawaniem się gryzoni, ptaków oraz dużych owadów pod połać dachu. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem, który dla Państwa przygotowaliśmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl