telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Producenci
Promocje
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL

339,18 zł

Cena regularna: 350,00 zł

Najniższa cena: 350,00 zł
rolka
Produkt dnia
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL

339,18 zł

Cena regularna: 350,00 zł

Najniższa cena: 350,00 zł
rolka
MEMBRANA DACHOWA VENTIA TITANIUM PLUS
MEMBRANA DACHOWA VENTIA TITANIUM PLUS

595,00 zł

rolka
Moskitiera ZIA do okna dachowego
Moskitiera ZIA do okna dachowego

389,30 zł

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, bowiem należy wybrać rozwiązania i elementy, które posłużą przez wiele najbliższych lat. Jednym z podstawowych elementów obiektu mieszkalnego jest dach, który stanowi kluczowy punkt obiektu. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest dach z okapem. Czym się on charakteryzuje? Sprawdź!

Dach z okapem czy bez niego?

Nie wszystkie osoby, które są na etapie projektowania obiektu mieszkalnego wiedzą, że można zaprojektować dach bez okapu. Tymczasem z roku na rok wzrasta zainteresowanie tego typu konstrukcji, zwłaszcza w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym.

Na samym wstępie należy wspomnieć, że okap dachowy jest wystającą poza budynek częścią. Może on przybrać różne formy i długości, w zależności od wybranego projektu. Ponadto może być ozdobą obiektu i elementem go wyróżniającym. Często jego kształt jest dyktowany przez styl charakterystyczny dla regionu, w którym budowany jest dom. Oprócz wspomnianych aspektów wizualnych, okap dachowy pełni również wiele innych funkcji, które wpływają na użytkowanie domu. W asortymencie prowadzonego przez nas sklepu internetowego znaleźć można grzebienie i kratki okapowe.

 

Okap dachowy – funkcje

Przede wszystkim wspomniany okap dachowy chroni konstrukcję przed niszczącym działaniem nadmiernego nasłonecznienia, a także ulewnych i zacinających deszczy. Dzięki temu nie trzeba się martwić o to, że zostawiliśmy otwarte okno w momencie, w którym pojawiły się pierwsze krople deszczu. Wysunięty fragment dachu, którym jest okap, powoduje także, że pomieszczenia znajdują się w cieniu i wolniej się nagrzewają. Dzięki temu w domu będzie chłodniej i przyjemniej w okresie letnim.

Prócz wspomnianego okapu, w asortymencie prowadzonego przez nas sklepu internetowego znajdują się grzebienie i kratki. Oba te artykuły mają jeden cel, bowiem muszą stanowić zabezpieczenie przed przedostawaniem się gryzoni, ptaków oraz dużych owadów pod połać dachu. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem, który dla Państwa przygotowaliśmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl