telefon +48 730 930 170    sklep@x-dach.pl

Producenci
Produkt dnia
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL
MEMBRANA DACHOWA VAXO XXL

350,00 zł

rolka
MEMBRANA DACHOWA VENTIA TITANIUM PLUS
MEMBRANA DACHOWA VENTIA TITANIUM PLUS

625,00 zł

rolka
Moskitiera ZIA do okna dachowego
Moskitiera ZIA do okna dachowego

389,30 zł

Jak wybrać pokrycie dachowe?

Jak wybrać pokrycie dachowe?

Wybór pokrycia dachowego

Okazuje się, że większość pokryć zastosujemy na większości dachów, co jest sporym plusem. Wiele zależy jednak od kształtu dachu. Jeśli występują liczne wykusze i załamania połaci, bardzo dobrze sprawdzą się pokrycia małoformatowe. Znajdziemy tutaj np. dachówki ceramiczne, betonowe czy też blachy modułowe. Ogromny wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Sporym zainteresowaniem cieszy się nadal blachodachówka, która może bazować na tzw. modułach. Dostępna jest w klasycznych lub nowoczesnych, oryginalnych wzorach. Z powodzeniem wpływa na łatwiejsze kształtowanie krzywizny dachu i daje możliwość swobodnych obróbek. Wielkoformatowe pokrycia takie jak: blachodachówka cięta na wymiar, blacha trapezowa czy blacha na rąbek są dobrą opcją dla dachu z prostą formą. Układanie przebiega sprawnie i nie trzeba martwić się o straty materiału. 

Akcesoria dachowe

Okazuje się, że podczas wyboru dachu nie możemy zapomnieć o przydatnych akcesoriach dachowych, jakimi są:

Obróbka komina powinna zostać wykonana przez specjalistę, który zadba o doskonałą jakość i efektowne wykonanie pracy. Wszystkie te produkty muszą odznaczać się wytrzymałością, aby posłużyły przez długi czas i spełniały swoją funkcję. 

Kominki dachowe niezbędnym elementem każdego budynku. Odpowiedzialne są za odpowietrzenie kanalizacji. Często potrzebne są również kominki które będą odpowiedzialne za wentylacje powierzchni mieszkalnych.

 

Jakie koszty dachu wziąć pod uwagę?

Podczas wyboru pokrycia dachowego nie należy brać jedynie pod uwagę ceny za metr kwadratowy danego materiału. To jeden z elementów, ale pomocne jest także doliczenie elementów dodatkowych pokrycia, akcesoriów dachowych, elementów montażowych i robocizny. Ta ostatnia kwestia zależy od rodzaju pokrycia, formy i powierzchni dachu. Postawmy na zaufaną i rzetelną firmę budowlaną, która wykona zadanie terminowo i skorzysta z nowoczesnych narzędzi i rozwiązań. 

Akcesoria dachowe znajdziemy w specjalistycznych sklepach budowlanych, gdzie skorzystamy z doradztwa i fachowej pomocy podczas zakupu. Niezwykle ważne jest to, aby dobrać produkty wytrzymałe i trwałe, co z kolei przełoży się na uzyskanie pożądanego efektu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl